CD_baner.gif

Historky z vlaku

TÝDEN.CZ

16. 1. 2019
Rubrika: O špatných věcech

Snaživé dráhy a nepříznivé okolnosti

Autor: Týden.cz ve vlaku

23.12.2007 18:43

cd-blog-476be1c8355e6_240x128.gifPři sledování televizních novin jsem se včera musela upřímně zasmát. Redaktoři TV Nova nám totiž sdělili, že jízda expresem směr Košice byla jízdou hrůzy a za viníky této situace označili slovenské železničáře, slovenské opilé cestující a nekvalitní slovenské vagóny. Že by někdo selhal z zaměstnanců Český drah? Kdeže!

Dovolím si reportáž převyprávět, protože zájemcům o autentické shlédnutí bude k dispozici jen pár dní.

1. sekvence: Ve vlaku byl chaos, popisují slova i obraz. „Můžete tudy, jestli se tam vlezete,“ říká železničář cestujícímu s batohem. „Slovenská strana neočekávaně poslala vagóny, které měly o 13 míst k sezení méně, bohužel na ně byly prodány místenky,“ vysvětluje mluvčí ČD. (Jako by se ČD podobné „změny“ nikdy nedopustily – já sama to zažila aspoň třikrát. Jenže – Košičan přijel ze Slovenska přes celou republiku: jak to, že ČD už při jeho cestě do Prahy nezjistily, že se jim budou nedostávat místa k sezení, a nezajistily vagón navíc?)

2. sekvence: Přeplněný vlak. „Z jedné strany byl vůz očíslován jako 366, z druhé jako 367,“ stěžuje si cestující. (To, že za číslování odpovídají čeští železničáři, nechává televize bez komentáře.) Další cestující si stěžují.

3. sekvence: „Některá rezervovaná místa navíc obsadili v Praze opilí Slováci, v Pardubicích proto musela zasahovat policie,“ říká redaktorka. (Ano, jistě, další komplikace a opět za ni mohou Slováci!)

4. sekvence: „Do toho všeho ještě jednomu ze slovenských vozů přestaly fungovat dveře a musel být v Kolíně vyřazen,“ říká redaktorka. (Zase Slováci! Proč proti opilcům nezasáhla policie už v Kolíně, kde vlak stojí 20 minut před Pardubicemi a kde musel desítky minut stát, se televize neptá.)

5. sekvence: „V Olomouci jsme přidali další dva vozy, tím pádem 176 míst k sezení, takže by si všichni měli sednout,“ chválí se mluvčí drah. (Ano, nějakých sto kilometrů před opuštěním českého území – a tedy hlavně pro cestu po Slovensku, které za to všechno může ;) – dráhy problém „vyřešily“.)

6. sekvence: Redaktoři konstatují, že se lidé i za Olomoucí tlačí, o nových prázdných vagónech jim totiž nikdo neřekl. Ono není divu, ani průvodčí (kteří by jistě rádi pomohli) se totiž do přecpaného vlaku nevejdou. Záběry na vlakové toalety a příslušným komentářem. (První náznak toho, že ČD přece jen NĚCO nezvládly.)

Suma sumárum: Pokud už někam musíte jet vlakem, nejezděte v době, kdy cestují i jiní. Na místenky nespoléhejte, a hlavně, proboha, necestujte se Slováky! České dráhy s tím totiž prostě nic nezmůžou.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  6.56

Diskuze

Týden.cz ve vlaku

Kniha přání a stížností Českých drah
Kniha přání a stížností
Oblíbenost autora: 7.27

O autorovi

I redaktoři serveru TÝDEN.CZ mají to štěstí, že mohou denně využívat bezchybných služeb české státní železnice. A jelikož si nemůžou cestování vlakem vynachválit, rádi se o drážní zážitky podělí.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY